Egyházmegyei Zarándoklati Nap 2014

A Nagyváradi Római Katolikus Püspökség zarándoklatra hívja az egyházmegye  híveit és papjait 2014. május 18-án, Húsvét 5. Vasárnapján, hisz a helyi hagyomány szerint ezen a napon az egyházmegye alapítóját, Szent László királyt ünnepeljük.

 

Egyházmegyénknek, városunknak nagy szüksége van az ilyen alkalmakra, amikor zarándok közösségeink, papok és hívek közösen  újra elkötelezik magukat Szent László király példájának követésére: a keresztény értékek megvallása, az Istenbe vetett hit megőrzése mellett.

 

Egyházmegyénk ezen jeles ünnepének programja 10.00 órakor kezdődik a zarándokok fogadásával és a szentmisére való ráhangolódással. Az ünnepélyes szentmise 11.00 órakor kezdődik, amelyre az egyházmegye papsága, szerzetessége és hívei mellett a szomszédos egyházmegyékből is érkeznek vendégek: jelen lesz Roos Márton temesvári római katolikus- és Virgil Bercea nagyváradi görög katolikus püspök is. Ezt a szentmisét a zarándokokért és az egész egyházmegyéért ajánljuk fel.

 

A szentmise után a hagyományos körmenetben Szent László ereklyéjével nyilvánosan is megvalljuk hitünket. Egyházmegyénk védőszentjének és városunk alapítójának ünnepén, nagy szeretettel várjuk kedves híveinket és mindazokat, akik ezen zarándoklat által égi közbenjárónk pártfogását kérik.