Örökös szentségimádás volt Bélfenyéren

 

A nagyváradi püspökség által meghirdetett örökös szentségimádásba a bélfenyéri egyházközség is bekapcsolódott nagyböjt 5. vasárnapján, 2015. március 22-én. A szentségimádás délelőtt 10 órakor kezdődött és délután 5 óráig tartott.

Kiss Márton helyi plébános “Ahol nincs szentségimádás, ott nincs egyházközség” mottóval hirdette meg a szentségimádást a közösségnek. A hívek jelentős létszámban vettek részt az egész napos imában.

Az Oltárszientség kitétele után a bélfenyéri Szent Miklós gyermekotthon lakói olvastak fel elmélkedéseket, amelyeket a hívek közös imája és éneke követett a kántor vezetésével.

A délutáni órákban csendes imával és szentségi áldással zárult le a lélektápláló esemény. Ahhoz, hogy az Oltáriszentség előtti állandó jelenlétet biztosítsák, a hívek egymást váltva, csendben, térdelve imádkoztak a szentség előtt a délutáni órákban, őrizve Jézus szent testét.

Bélfenyéren a római katolikus hívek ezt a vasárnapot Jézus jelenlétében békében és örömben töltötték.

 

Petran-Balázs Natália

 

KÉPSOROZAT