Folytatódik a Keresztény Egység Imanyolcada

 

Tovább zajlik Nagyváradon a Keresztény Egységért folytatott Imanyolcad. Csütörtökön, 2015. január 22-én, Böcskei László megyéspüspök a Nagyvárad-Réti Református Egyházközség templomában vett részt 18.00 órai kezdettel ökumenikus istentiszteleten, a város többi krisztushívő felekezetek, közösségek elöljáróival, illetve ezek képviselőivel együtt.

Az igehirdetést és a keresztény egységért mondott imát Csűry István, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspöke nyitotta meg, aki beszédét az idei imanyolcad „Adj innom!” (Jn 4,7) mottójára építette. Böcskei László római katolikus megyéspüspök arról beszélt, hogy ami összeköt minket, az a Krisztushoz való közös tartozásunk, ő mutatja meg az utat az egység felé, nem pedig nekünk kell azt kitalálni.  Rendre a többi felekezetek képviselői is kifejtették meglátásaikat a keresztény egységről, és imára hívták a templomban jelenlevő híveket.

Az imanyolcad további három alkalmat tartogat. Pénteken, január23-án, 18.00 órai kezdettel a Nagyvárad-Bihari Unitárius Egyházközség templomában, szombaton 24-én, 16.00 órától a Messiási Zsidó Hitközség zsinagógájában, illetve vasárnap 25-én, 18.00 órától a Nagyváradi Szent Miklós Görög Katolikus Székesegyházban fognak imaestet tartani a krisztushívők egységéért.

 

KÉPSOROZAT

 

VIDEO