Családos közösségépítés Érmihályfalván

 

Február első vasárnap délutánján találkoztunk először egyházközségünkhöz tartozó olyan családokkal akik eleget tettek felhívásunknak. A plébániánk melletti iskola épületben gyűltünk össze. Célunk a családos közösség építés hitünk alapjain, olyan témák megbeszélése amelyek családjainkat foglalkoztatják. Sokan gyerekeikkel érkeztek, ez külön értéket adott találkozónknak. Mindjárt az elején örömteli feladatot is kaptunk, hiszen olyan sok család jelent meg, hogy két csoportot kellett alakítanunk. Bár ismerős családok érkeztek, mégis úgy gondoltuk hogy egy vidám bemutatkozással alapozhatjuk meg az első találkozás hangulatát. Hamar eltelt a beszélgetésre szánt két óra, amelyet úgyanúgy zártuk, mint ahogyan indítottuk: közös imával. Hálát adunk a Úrnak a találkozás öröméért, de külön köszönettel tartozunk Bogdán István plébános atyának, aki biztosította számunkra az otthonos környezetet, valamint Husztig Róbert segédlelkésznek, hogy a családokkal érkezett gyerekeknek és fiataloknak tartalmas programot szervezett. Tervünkben van az ilyen jellegű közösségépítő találkozókat a jövőben folytatni és bővíteni, és bíztatunk más közösségeket is arra, hogy a családokkal való egyházi foglalkozást felkarolják, hiszen tapasztalatunk azt mutatja, hogy van rá igény, és a hit terén igen eredményes munka ez.

 

Balázs József Attila és Balázs Erzsébet, család referensek